Jakie telefony IP wybrać?

2019-05-15

Jeśli podjąłeś decyzję o korzystaniu z telefonii VoIP, musisz przemyśleć także wybór właściwego urządzenia, dzięki któremu połączenia w ogóle będą możliwe. Spośród kilku możliwości, prawdopodobnie najlepiej zdecydować się na telefony IP. Na co jednak musisz zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jakie są między nimi podstawowe różnice i jakie funkcje powinny spełniać?


Oczywiście, że rośnie popularność oprogramowania typu softphone - to właśnie ono umożliwia wykonywanie połączeń w ramach telefonii VoIP. Do tego wystarczą komputer lub urządzenie mobilne. Niemniej jednak wciąż zdecydowana większość firm decyduje się na korzystanie z telefonów stacjonarnych, uznając tę technikę za o wiele wygodniejszą. Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na telefony ip https://itencio.com/pl/telefony/telekonferencyjne/ip.html dla swojej firmy?


Zwykłe telefony stacjonarne czy telefony IP?

W tym miejscu firmy mają możliwość wyboru. W tej dowolności wciąż niejedna firma decyduje się na telefony stacjonarne i nie ma w tym nic złego. Najczęściej jednak, na co warto zwrócić uwagę, wynika to z faktu, że owe telefony stacjonarne w firmie po prostu już do tej pory były, a teraz wystarczy połączyć je do specjalnej bramki podłączonej do aparatu i Internetu, która będzie umożliwiała wykonywanie połączeń w technologii VoIP. Decyzja ta zatem najczęściej podyktowana jest chęcią oszczędzenia kilku złotych - nie trzeba nie tylko wyrzucać starych aparatów, ale także niepotrzebna jest inwestycja w telefony IP. CO nie znaczy jednak, że taka inwestycja jest bezcelowa - telefony ip są bowiem znacznie bardziej funkcjonalne niż zwykłe aparaty stacjonarne.

Każda firma, która zdecyduje się postawić na telefony IP, zyskuje dość sporo dodatkowych funkcji wbudowanych w sam aparat. Dysponują one bowiem m.in. trybem głośnomówiącym, obsługą kilku linii jednocześnie czy tak istotną w firmie możliwością prowadzenia telekonferencji.

Telefon IP – jak wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, na co zwracać uwagę, wybierając telefony IP dla swojej firmy, musisz przede wszystkim zrozumieć, że to jest jednorazowa inwestycja - niemała, ale w pełni się zwraca. Oczywiście, o ile przy ich zakupie weźmiesz pod uwagę wszystkie ich niezbędne dla ciebie funkcje. Co jeszcze jest ważne? Nie bez znaczenia dla ciebie powinny być oczywiście sposoby ich podłączenia i ich zależność (lub niezależność właśnie) od komputera. Musisz wiedzieć, że telefony IP mogą działać podłączone do sieci przez gniazdo RJ-45 (Ethernet) oraz bezprzewodowo (wymaga jednak routera ze stacją DECT). Musimy również przyznać, że wybierając telefony IP, powinieneś kierować się także ceną. Dla niewielkich firm koszt około 150 złotych na każdego pracownika może mocno nadszarpnąć budżet - finalnie jednak z pewnością się zwróci, ale nikt nie będzie zdziwiony, jeśli taka firma się wycofa z ich zakupu.

@ Copyright 2018