Sprzęt do wideokonferencji - czego potrzebujesz?

2019-05-17

Wideokonferencje stały się już czymś zupełnie powszechnym. Wynika to z faktu, że coraz więcej pracodawców oraz pracowników decyduje się na pracę zdalną, która znacząco ułatwia im życie i zmniejsza koszty zatrudnienia. Ważne jest jednak, by wideokonferencja zachowała swoją jakość - zarówno w obrazie, jak i dźwięku. Rodzi się zatem pytanie - jaki sprzęt do wideokonferencji https://www.axium.pl/oferta/wideokonferencje/ jest niezbędny, by przeprowadzić ją w odpowiedni sposób?

Wideokonferencja w dużej korporacji

Jeśli planujesz przeprowadzać stałe konferencje w dużej firmie, która współpracuje z osobami z całego świata, najlepszy sprzęt do wideokonferencji to z pewnością system telepresence. Musisz jednak mieć świadomość, że jest on dość drogi. Warto w niego zainwestować, gdy zwykłe łącze internetowe i podstawowe systemy do rozmów online mogą zawieść. Jaki sprzęt do wideokonferencji nie zrujnuje budżetu małego i średniego przedsiębiorcy, a jednocześnie sprawi, że jego wideokonferencja nie okaże się całkowitą porażką?

Wideokonferencja w małej i średniej firmie

Kluczem do sukcesu wideokonferencji w małej i średniej firmie jest przede wszystkim dobrej jakości połączenie internetowe. Wpłynie to znacząco na płynność rozmowy, a zatem całościowy czas wideokonferencji, a w oczach twoich klientów lub kontrahentów ukaże cię jako osobę profesjonalną i rzetelnie przygotowaną do swojej pracy. Pamiętaj zatem, by łączę obsługiwało format HD, a im więcej będzie uczestników rozmowy, tym większą niech ma przepustowość. Jeśli już zadbałeś o Internet, wybierz teraz sprzęt do wideokonferencji.

Sprzęt do wideokonferencji - przede wszystkim kamera

Wideokonferencja bez odpowiedniej kamery po prostu nie ma racji bytu, jak sama nazwa wskazuje. Jeśli zatem zastanawiasz się, jaki sprzęt do wideokonferencji jest ci niezbędny, zainwestuj w dobrą kamerkę internetową. Nie ufaj tej, którą masz wbudowaną w swój komputer - nie tylko nie ustawisz jej pod odpowiednim kątem, ale także nie da ci ona odpowiedniej jakości przesyłanego obrazu. Szkoda twoich nerwów i oczu twoich rozmówców. Sprzęt do wideokonferencji to zatem przede wszystkim kamera z możliwością regulacji oraz obsługująca tryby szerokokątny i panoramiczny. Powinna ona rejestrować obraz w rozdzielczości 720 p i o proporcjach 16:9. Nie musisz się stresować, że na jej kupnie zbankrutujesz - dobrej jakości kamera internetowa będzie kosztowała około 200 złotych. To naprawdę niewielki wkład, a zyskujesz swój uratowany wizerunek. Zatem z pewnością warto!

Sprzęt do wideokonferencji - opcjonalnie mikrofon

Oczywiście, nie można powiedzieć, że wideokonferencja ma sens, gdy nie możesz porozmawiać ze swoimi klientami czy współpracownikami. Zatem mikrofon to w gruncie rzeczy konieczność, jeśli chodzi o sprzęt do wideokonferencji. Warto jednak zauważyć, że najpraktyczniejszym rozwiązaniem z pewnością będą słuchawki wyposażone już w mikrofony. Dlaczego? Nie zasłaniają one twarzy rozmówcy, są po prostu wygodne, pozwalają skupić się na rozmowie, a przede wszystkim - nie doprowadzają do sprzężeń zwrotnych, które nie spodobają się ani tobie, ani twoim rozmówcom.

@ Copyright 2018