Telefon SIP

2019-06-06

Telefon SIP to nic innego, jak kolejna nazwa dla telefonów VoIP lub softphonów. Umożliwiają one rozmowy za pośrednictwem technologii VoIP. Najczęściej wykorzystywane są przez przedsiębiorców, którzy organizując w oparciu o nie telekonferencje, cieszą się dużą oszczędnością.


Telefon SIP https://www.axium.pl/oferta/telefon-ip-telefon-konferencyjny/ ma kilka rodzajów, a wśród nich najpopularniejsze są dwa. Warto wyróżnić z pewnością aparat telefoniczny SIP - ten bowiem z wyglądu niczym nie odbiega od klasycznego telefonu stacjonarnego. Jednakże telefon SIP umożliwia zarówno przyjmowanie, jak i wykonywane połączeń przy pomocy łącza internetowego. Zastąpiło ono tradycyjny system PSTN. Co ciekawe, telefon SIP może jednak opierać się także na oprogramowaniu. Wystarczy komputer wyposażony w podstawowy zestaw słuchawkowy z mikrofonem albo karta dźwiękowa, by służył on za telefon. Oczywiście, wymagane jest szerokopasmowe połączenie z internetem i dostawcą VoIP. Można zastąpić je również połączeniem z serwerem SIP.


Telefon USB do komunikacji VoIP

Telefon stacjonarny, który od lat raczej nie funkcjonuje już w domach prywatnych, przybrał dzisiaj zupełnie nową formę. Wyposażony w nowoczesne technologie, może być istnieć jako telefon IP, telefon SIP, telefon VoIP. A wszystko to w gruncie rzeczy po to, by powstał najdoskonalszy telefon biurowy.


Musisz wiedzieć, że telefon USB jest podłączany bezpośrednio do komputera przez port USB. Wystarczy, że jednocześnie zastosujesz telefon SIP lub telefon programowy VoIP, a taka konstrukcja będzie działała dokładnie tak samo, jak normalny telefon. Co ciekawe, choć w działaniu niczym nie odbiega od standardowego telefonu, to wygląda i w rzeczywistości jest jedynie zestawem połączonych ze sobą mikrofonu i słuchawek.


Klasyczny telefon SIP na pierwszy rzut oka niczym nie odbiega od wyglądu normalnego telefonu stacjonarnego, który każdy z nas zna ze swoich młodzieńczych lat lub jeszcze ciągle ma w rodzinnym domu. Różnica polega na podłączeniu bezpośrednim do sieci danych. Telefon SIP ma specjalnie zintegrowany hub. Jego celem jest dzielenie połączenia sieciowego z komputerem. Sprawia to, że dodatkowe wyjście telefoniczne w sieci nie jest już niezbędne.


Co ciekawe, aby wykonywać połączenia w sieci VoIP, nie jest konieczny telefon SIP, IP czy VoIP. Możesz użyć w tym celu zupełnie standardowy analogowy telefon przy zastosowaniu adapteru ATA. To właśnie on umożliwia podłączenie sieciowej wtyczki Ethernet oraz pozwala podłączyć sam telefon do adaptera. Właśnie tak system VoIP przyjmuje i rozpoznaje klasyczny analogowy telefon jako telefon SIP.


Bardzo to ciekawe, że w czasach, gdy telefony stacjonarne straciły na ważności dla zwykłych ludzi, zyskują one życie w bardziej skomplikowanych technologiach, takich jak m.in. sieć VoIP.

@ Copyright 2018